Diecezjalne obchody Światowego Dnia Świętości Życia odbyły się w Szczecinku.
W przeżywaną 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Wielu diecezjan tego dnia podjęło – w ramach nabożeństwa w kościołach lub indywidualnie – dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Abp Zieliński poprowadził obrzęd Adopcji Dziecka Poczętego
Również w szczecineckiej parafii pw. Ducha Świętego takie uroczyste zobowiązanie wzięło na siebie kilkadziesiąt osób podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem arcybiskupa nom. Zbigniewa Zielińskiego. W wydarzeniu wzięli udział księża z dekanatu oraz redemptoryści na czele z wikariuszem prowincjała ks. Mariuszem Mazurkiewiczem CSsR, przedstawiciele Caritas, diecezjalnego wydziału duszpasterstwa rodzin i służby zdrowia, osoby życia konsekrowanego.
Szczególnym wymiarem Dnia Świętości Życia było dla tej parafii, a także Szczecinka i okolic, otwarcie nowego okna życia (piszemy o tym TUTAJ).
– Stajemy, aby odkryć wartość życia każdego człowieka, by wyśpiewać „Życie, kocham cię nad życie!” – by w nas stało się widoczne, jak ważne jest życie, że jest święte, że to dar, ale też zadanie – mówił w homilii arcybiskup, podkreślając wymiar współuczestnictwa rodziców w dziele Boga Stwórcy. – Chcemy dziś modlić się również za tych, którzy są powołani do tego, aby życie dawać, ale z różnych powodów mają ogromny problem, by dzielić się tym darem z innymi, z następnymi pokoleniami.
Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na ręce abp. Zielińskiego
Pani Janina po raz trzeci podjęła dzieło duchowej adopcji. Ma to dla niej też ten szczególny wymiar, że kiedyś na szczęśliwe narodziny własnego dziecka czekała dekadę. Nie waha się więc zobowiązać do codziennej modlitewnej troski o kolejne życie ludzkie. Co więcej, miała potrzebę nadać imiona dwojgu z wcześniej zaadaptowanych duchowo dzieci. – Niektórzy bagatelizują te sprawy, ale ja wiem, z jakim trudem nieraz wiąże się poczęcie dziecka – powiedziała – a przecież życie to jest wielki dar.