• facebook
 • rss
 • Sąsiedzkie wierszy czytanie

  Karolina Pawłowska

  dodane 16.03.2014 22:18

  W Gościnie, podczas wieczoru poetycko-literackiego, zaprezentowano oficjalnie tomik wierszy, których autorami są lokalni poeci.

  Antologię „Z piórem przy kawie” wydał Urząd Miejski. Znalazły się w niej utwory miejscowych twórców, którzy postanowili podzielić się tym, co do tej pory chowali w swoich szufladach lub sporadycznie publikowali w lokalnej gazecie.

  Z okazji prezentacji wydawnictwa nie zabrakło gratulacji oraz prezentacji wybranych utworów. Wiersze recytowali sami twórcy i ich przyjaciele.

  Wieczór, który ściągnął do gościńskiego Domu Kultury wielu gości, obfitował we wzruszenia i zaskoczenia. Sami mieszkańcy Gościna nie spodziewali się, że tylu z ich sąsiadów ma zacięcie literackie. Na tomik bowiem składają się wiersze dwunastu poetów z miasta i okolic.

  Gościński Dom Kultury zaprosił poetów do współpracy trzy lata temu. Wtedy odbyło się pierwsze spotkanie lokalnych twórców, którzy znaleźli tu dobre dla siebie miejsce.

  - Pojawiła się wówczas po raz pierwszy myśl: a może wyjść z tą poezją gdzieś dalej, podzielić się wierszami? Burmistrz podchwycił ten pomysł i tak zaczęły się prace nad antologią poezji gościńskiej - mówi Marcin Pawlak, podinspektor ds. kultury i sportu w Urzędzie Miejskim.

  Sam włodarz miasta także nie krył zaskoczenia efektem finalnym przedsięwzięcia.

  - Pierwsze wiersze pojawiały się nieśmiało „Głosie Gościna” naszej lokalnej gazetce. A potem nastąpił prawdziwy wysyp poetów. Nie wiem, czy wzajemnie się natchnęli czy po prostu się ośmielili. Prosiłem, żeby zdradzili tajemnicę swojego pisania, skąd bierze się natchnienie, bo może i ja bym spróbował? - przyznaje z uśmiechem Marian Sieradzki, burmistrz Gościna.

  Jak dodaje warto było wyasygnować fundusze na taki cel. - To z pewnością nie są zmarnowane pieniądze. I myślę, że to też nasz, miasta obowiązek, żeby wpierać lokalnych twórców. Dzięki tej książce, jestem pewien, że lepiej będzie się w Gościnie żyło nie tylko poetom - zauważa.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: GOŚCINO, POEZJA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół