• facebook
 • rss
 • Miłość to fakt, nie informacja

  Karolina Pawłowska

  dodane 12.04.2015 13:24

  Ci święci to dobry komentarz do tego, jak bardzo Bóg potrzebuje każdego człowieka i jego niepowtarzalności - mówił bp Edward Dajczak podczas uroczystości w Sławnie.

  W wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego hierarcha przewodniczył Eucharystii, podczas której do sławieńskiego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP uroczyście wprowadzono relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.

  - Nikt nie mógł nawet pomyśleć, że Bóg może stać się jednym z nas, wziąć na siebie wszystko to, co jest bezgranicznie trudne w życiu człowieka, że pójdzie w najgłębszą otchłań ludzkiego doświadczenia i że stanie po stronie tych, którzy mają się źle. Stanie raz na zawsze, na wieki, nigdy tego nie odwołując. Bóg oczekuje, że tę Jego miłość przyjmiemy - mówił bp Dajczak.

  Przypominał także, że Ewangelia nie jest zbiorem informacji, ale wezwaniem do sposobu życia.  

  - Ewangelia nie jest po to, żeby jej się nauczyć na pamięć, ale po to, by choć jedno jej zdanie stało się w nas życiem. Miłość ma być faktem, a nie hasłem wypisanym na banerach. To jest tajemnica tego święta - podkreślał hierarcha.

  Zachęcał także, by zgłębiać tajemnicę Bożego Miłosierdzia przyglądając się Jezusowi, a także podążając za Jego nauką:

  - Wystarczy wziąć Ewangelię do ręki: pochylał się, podnosił, gorszył idąc do celników i grzeszników, jadł z nimi i z uporem powtarzał, ze to chorym potrzebny jest lekarz - przypominał biskup. - Świat bez miłosierdzia byłby nieludzki. Bez miłości, bez przebaczenia, bez rozpoczynania od nowa, bez kolejnej szansy, nie da się żyć. Gdybyśmy tylko nie zapominali o łasce przebaczenia, którą daje nam Bóg, gdybyśmy umieli się nią cieszyć i przekazywać dalej - apelował.

  Wprowadzenie relikwii świętej mistyczki i papieża - orędownika Bożego Miłosierdzia to przygotowanie sławieńskiej wspólnoty do mającego się rozpocząć w grudniu świętowania jubileuszu 40-lecia istnienia parafii.

  Relikwie przyjechały do Sławna z Łagiewnik i z Krakowa. To fragment kości św. s. Faustyny i cząstka krwi św. Jana Pawła II.

  Jak zauważa ks. Leszek Szurek, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie, tych dwoje Apostołów Bożego Miłosierdzia to potężni patronowie dla wspólnoty. Ich obecność może stać się także impulsem ożywiającym wiarę całej wspólnoty.

  - To dzięki ich życiu i posłudze orędzie Jezusa Miłosiernego znane jest dzisiaj na całym świecie i niesie nadzieję ludziom pogrążonym w grzechach i słabościach. Wprowadzamy ich do naszej świątyni. Od tej pory w sposób szczególny zamieszkają pośród nas. Niech więc pobudzają nas do większej ufności względem Boga. Niech pobudzają nas do odważnego życia wiarą na co dzień. Niech umacniają łączące nas więzi. Niech w końcu rozbudzają nasze serca wyobraźnią miłosierdzia i motywują nas do posługi wobec ubogich tego świata – mówi duszpasterz.

  Po Eucharystii licznie przybyli do kościoła wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz mieli możliwość ucałowania relikwii świętych. Także dzisiaj po wszystkich Mszach św. jest możliwość adoracji relikwii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół