• facebook
 • rss
 • Bp Dajczak: proszę, przebaczcie mi!

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 16.09.2017 19:09

  Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej uklęknął przed 6 tysiącami młodych ludzi i poprosił o przebaczenie.

  - Chcę przed wami uklęknąć, ja, człowiek święceń, i prosić was, abyście przebaczyli mi oraz moim braciom kapłanom, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób was skrzywdzili - powiedział biskup przed rozpoczęciem adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi. Biskup prosił też młodych o to, żeby przebaczyli swoim rodzicom i każdemu, kto mógł zadać im krzywdę. Nawiązał w ten sposób do słów modlitwy Ojcze nasz: "Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom". 

  W czasie adoracji na polu obok skrzatuskiego namiotu odbywała się spowiedź. Kilkudziesięciu księży zasiadło w przenośnych konfesjonałach. - Bóg nie jest tym, który kalkuluje, liczy. On jest Bogiem sprawiedliwym, ale też miłosiernym. On sądzi nas z czułością - mówił biskup młodym uczestnikom spotkania.

  - Jest taki czasownik w Biblii, który chciałbym dzisiaj wam przypomnieć. "Możesz" - to piękne słowo wolności. Nie musisz, nawet nie powinieneś, ale możesz. Biblia uczy nas, że sensem życia są możliwości - rozwój, wzrost. Życie to poszukiwanie na granicach możliwości - mówił biskup.

  - Jest też jednak i druga strona medalu. Życie to nie samowolka. Będziemy sądzeni z tego, jak żyjemy. Ale ten sąd Jezusa jest niezwykle stronniczy. Bóg nie jest tym, który kalkuluje, liczy. On jest Bogiem sprawiedliwym, ale też miłosiernym. On sądzi nas z czułością. To nie jest sąd zimnego prawa. Jesteś winien, a więc dostaniesz po głowie. Krew Syna nie została na krzyżu wylana po to, aby uśmierzyć zagniewanego Boga, ale dla nas. Krzyż i pieta, którą w Skrzatuszu czcimy, to objawiona miłość, zraniona przez nas aż do krwi. Miłość gotowa na wszystko. To jest sąd Jezusa. Niezwykły - powiedział biskup.

  Każdy uczestnik spotkania, który skorzystał ze spowiedzi, albo był w stanie łaski uświęcającej, mógł wziąć symboliczny kłos pszenicy i złożyć go przed Najświętszym Sakramentem. Było to nawiązanie do odczytanej na początku adoracji Ewangelii o siewcy.

  Podczas adoracji młodzi odmówili dziesiątkę Różańca.

  Zobacz także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Kawasaki
   17.09.2017 22:00
   Ja nie rozumiem o co chodzi temu biskupowi. Przepraszają i przepraszają a wraz nie mówią prawdy. A przecież napisane jest: "24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. " J 5.24 i wcześniej; " 17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. 18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. " J 3.17-18
  • brus77
   18.09.2017 00:41
   J, 14, 21-24 «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. 24 Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich.
  • adamlach
   18.09.2017 23:14
   Wygląda na tani emocjonalny chwyt. Jeśli Ksiądz Biskup sądził, że tym skłoni mlodych do uznania ich słabości, to mam wrażenie, że jest w błędzie. Przekaz bedzie odebrany: księża muszą mieć sporo na sumieniu, skoro sam biskup przed nami klęka.
  • verbaveritatis
   09.10.2017 07:07
   Uważam, że ks.Biskup bardzo pięknie się zachował.Szkoda,że tylko anonimowo wyraził prośbę o przebaczenie.Byłoby miło,gdyby skrzywdzone dzieci ,młodzież i dorośli KK , stricte poranieni przez kapłana Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej doświadczyli łaski osobistego usłyszenia przepraszam od ks Biskupa..Jest to bardzo ważne szczególnie wszędzie tam, gdzie wyrządzane krzywdy wynikające z destrukcji Prawa Bożego niszczą wiarę młodych ludzi i deformują ich życie z Bogiem.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół