• facebook
 • rss
 • Bp Dajczak: To są momenty, które tworzą nową jakość

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 07.10.2017 11:59

  W wypełnionej bazylice w Kołobrzegu Eucharystię w ramach ogólnopolskiej akcji Różaniec do Granic sprawował ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  - Zostawiliśmy domy, różne zajęcia i jesteśmy tutaj, biorąc do ręki różaniec. Jaki jest sens tego wydarzenia? - pytał bp Edward Dajczak. - Dzisiaj na całym świecie będą zapadały różne decyzje: dobre i złe, te, które wspomogą ludzkość, i te, które będą ją krzywdziły. My teraz w pokorze przed Jezusem i z różańcem w ręku, idąc w głąb tajemnic miłości, będziemy dziś służyć światu, pięknie i niezwykle owocnie. Jesteśmy tutaj także dla tej części świata, która jest daleko od Ewangelii, zdominowana nienawiścią i zagubieniem, brakiem dróg i nadziei. Świata ludzi, którzy się gubią - podkreślił biskup.

  Hierarcha mówił też o znaczeniu "Różańca do granic" dla Polski: - Są takie momenty w dziejach świata i naszej ojczyzny, które tworzą nową jakość, nową rzeczywistość. To są chwile odrodzenia i modlitwy.

  Hierarcha przekonywał o niezwykłej skuteczności modlitwy różańcowej. Zwrócił jednak uwagę na konieczność postawy, którą przejawiała Maryja w momencie zwiastowania. - Zawsze, kiedy odmawiamy "Zdrowaś, Maryjo", wracamy do tamtej chwili. Każda nasza modlitwa musi zmierzyć się z maryjnym "fiat". Od tamtego momentu nie ma już modlitwy, która mogłaby nie liczyć się z tamtym klimatem, duchem, stylem - "Niech mi się stanie według Twego słowa". Trzeba spróbować oddać się do dyspozycji Boga, nie chcieć ciągle z pychą mówić: "Ja decyduję", "Ja wybieram". To ta ufna chwila powierzenia się Bogu jest decydująca - powiedział biskup.

  Po Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 14 wierni udadzą się w procesji nad Bałtyk, aby odmówić Różaniec.

  W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Różaniec do Granic odbywa się w 18 miejscowościach w pasie nadmorskim.

  Relacja z modlitwy różańcowej nad brzegiem Bałtyku TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół