Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pokaż swoją szopką - konkurs fotograficzny

Koszalińsko-kołobrzeski „Gość Niedzielny” i serwis koszalin.gosc.pl zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym na najpiękniejszą szopkę w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Udział może wziąć każdy, kto do 6 stycznia 2013 roku prześle zdjęcie szopki. Prace konkursowe oceniane będą przez użytkowników serwisu koszalin.gosc.pl i przez redakcję „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie w formacie JPG, w wielkości nie większej niż 5 MB trzeba przesłać na adres koszalin@gosc.pl z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs - szopki”. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Lista laureatów zostanie opublikowana na łamach koszalińsko-kołobrzeskiego „Gościa Niedzielnego” 13 stycznia 2013 r. i na stronie koszalin.gosc.pl 10 stycznia 2013 r.

« 1 »

Do wygrania

Nagrody książkowe

 

 

Kres i początek

Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II.  Kiedy ukazał się Świadek nadziei, George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy opowieść o jego życiu. Kres i początek jest wypełnieniem tej złożonej Ojcu Świętemu obietnicy. To owoc dziesięcioletniej pracy autora, zamknięcie i uzupełnienie najlepszej biografii papieża.

 

 

 

 

 

Świadek nadziei

Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona przez Watykan, powstała za aprobatą Papieża i przy jego współudziale. Monumentalne dzieło będące efektem pięciu lat wytężonej pracy badacza, oparte na rozmowach z przyjaciółmi i współpracownikami Ojca Świętego, wypowiedziach osobistości z kręgów religijnych, politycznych i artystycznych, a także na archiwalnych, po raz pierwszy udostępnionych przez Watykan tajnych dokumentach oraz prywatnej korespondencji Papieża. Książka jest już uważana za pozycję klasyczną.

 

 

 

Faustyna

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?

 

 

 

 

 

Jezus z Nazaretu

Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

 

 

 

 

 

Ufam

to opowieść o Świętej Faustynie największej mistyczce chrześcijańskiej XX wieku i o nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia najdynamiczniej rozwijającym się kulcie religijnym na świecie. Jest to w gruncie rzeczy historia miłosna niezmierzonej miłości Boga do człowieka oraz jej odwzajemnienia przez skromną polską siostrę zakonną.

 

 

 

Świadkowie tajemnicy

„Świadkowie Tajemnicy” to fascynująca opowieść będąca zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu.