Nowy numer 37/2021 Archiwum

Chcą żyć inaczej

Spotykają się w każdy piątek w salach Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział Koszalin. Przychodzą z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Do życia podchodzą nonkonformistycznie.

Nonkonformiści to grupa nastolatków, która zaczęła spotykać się w styczniu 2010 roku. - Są to młodzi pochodzący z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Ci, którzy eksperymentowali z różnymi substancjami psychoaktywnymi, będący po próbach samobójczych, ale także Ci, wolni od uzależnień bez alternatywy na piątkowe popołudnie - wyjaśnia Marta Sokołowska-Mróz, animator grupy, działającej przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii Oddział w Koszalinie. W grupie młodzi odnajdują swoje miejsce-to jest ich kawałek podłogi. W takcie, co tygodniowych spotkań mogą otwarcie porozmawiać o swoich problemach, a także radościach.

Nonkonformiści to przede wszystkim grupa dzieciaków gotowa pracować nad sobą i dla innych. Realizują projekty streetartowe i wolontariacie. Przygotowali zajęcia w placówce opiekuńczo-wychowawczej Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej, zaangażowali się w prace przy odnowie cmentarza poniemieckiego w Koszalinie. Na scenie Galerii Scena wystawili spektakl, do którego napisali scenariusz. – Ostatnio przeprowadziliśmy akcję zbieraniem karmy dla koszalińskiego schroniska. Obstawiliśmy kilka punktów w mieście.  Młodzi zebrali bardzo dużo. To pokazuje, że ludzie chcą pomagać, a dla nonkonformistów ważna lekcja – dodaje animatorka.

 

Więcej o Nonkonformistach w papierowym wydaniu Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama