Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chcą żyć inaczej

Spotykają się w każdy piątek w salach Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział Koszalin. Przychodzą z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Do życia podchodzą nonkonformistycznie.

Nonkonformiści to grupa nastolatków, która zaczęła spotykać się w styczniu 2010 roku. - Są to młodzi pochodzący z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Ci, którzy eksperymentowali z różnymi substancjami psychoaktywnymi, będący po próbach samobójczych, ale także Ci, wolni od uzależnień bez alternatywy na piątkowe popołudnie - wyjaśnia Marta Sokołowska-Mróz, animator grupy, działającej przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii Oddział w Koszalinie. W grupie młodzi odnajdują swoje miejsce-to jest ich kawałek podłogi. W takcie, co tygodniowych spotkań mogą otwarcie porozmawiać o swoich problemach, a także radościach.

Nonkonformiści to przede wszystkim grupa dzieciaków gotowa pracować nad sobą i dla innych. Realizują projekty streetartowe i wolontariacie. Przygotowali zajęcia w placówce opiekuńczo-wychowawczej Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej, zaangażowali się w prace przy odnowie cmentarza poniemieckiego w Koszalinie. Na scenie Galerii Scena wystawili spektakl, do którego napisali scenariusz. – Ostatnio przeprowadziliśmy akcję zbieraniem karmy dla koszalińskiego schroniska. Obstawiliśmy kilka punktów w mieście.  Młodzi zebrali bardzo dużo. To pokazuje, że ludzie chcą pomagać, a dla nonkonformistów ważna lekcja – dodaje animatorka.

 

Więcej o Nonkonformistach w papierowym wydaniu Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma