Nowy numer 25/2018 Archiwum

Podwójna inauguracja

Biskup Edward Dajczak zainaugurował w naszej diecezji Rok Wiary, a w Wyższym Seminarium Duchownym powitał studentów na pierwszym roku teologii

- Jako Kościół koszalińsko-kołobrzeski musimy znaleźć w sobie odwagę, żeby zrobić krok w stronę wiary i poznania Boga na nowo - mówił w homilii biskup Edward Dajczak. Rok Wiary zainaugurowany został w 50. rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II i potrwa do uroczystości Chrystusa Króla, 24 listopada 2013 roku.

Po uroczystościach w koszalińskiej katedrze w Wyższym Seminarium Duchownym nowych studentów powitał rektor ks. dr Dariusz Jastrząb. W tym roku na pierwszy rok zgłosiło się 13 chętnych. – Cieszy nas, że zmiana formy kształcenia na zaoczną umożliwiła podjęcie studiów tylu ludziom – mówi rektor.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma