Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dr Cameron w Koszalinie

Z amerykańskim psychologiem rozmawiano w Koszalinie na temat zagrożeń wynikających z rewolucji obyczajowej, która uderza w małżeństwo, rodzinę i płeć człowieka.

 

Dr Cameron przedstawił wyniki swoich prac badawczych dotyczących homoseksualizmu i transwestytyzmu, odpowiadał także na pytania grupy osób, która przyszła na spotkanie do siedziby koszalińskiego oddziału Civitas Christiana. Mówił m.in. o wpływie homoseksualizmu na skrócenie życia oraz o negatywnym wpływie na dzieci wychowywane przez pary homoseksualne.

– Jako członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich powinniśmy mieć wyrobione zdanie na temat homoseksualizmu. Jesteśmy tym problemem atakowani ze wszystkich stron, a nasza wiedza jest zbyt mała lub jednostronna, poddana presji źle rozumianej tolerancji – mówi o zaproszeniu dr Camerona do miasta Ryszard Pilich, przewodniczący Civitas Christiana w Koszalinie.

Dr Paul Cameron jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Wayne State, Uniwersytetu Louisville, Uniwersytetu Nebraska i Fuller Graduate School of Psychology. Był doradcą ds. rodziny rządów USA i Kanady oraz specjalistą z zakresu spraw społecznych, zatrudnionym przez miasto Houston oraz stany Teksas, Luizjana, Montana, Utah i Kolorado. Jest również autorem kilkuset artykułów oraz kilkudziesięciu książek z zakresu nauk społecznych i psychologii.

Spotkanie w Koszalinie było jednym z serii, które przygotował krakowski Instytut ks. Piotra Skargi w czterech polskich miastach.

To czwarta wizyta prezesa „Famili Research Institute” w Polsce. Podczas poprzednich spotkań w 2010 r. dr Cameron stał się celem ataków podważających jego kompetencje naukowe i dyskredytujących wyniki prezentowanych przez niego badań. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama