Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Uśmiechnięty świadek wiary

W tym roku organizatorzy II Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku postawili na przybliżenie historii oraz osób tworzących naszą diecezję.

Program Dni Kultury Chrześciańskiej jest kontynuacją obchodów 40-lecia naszej diecezji, które odbyły się w Koszalinie. – Chcieliśmy przenieść to świętowanie na nasz lokalny grunt i przybliżyć nie tylko historię, ale także kulturę chrześcijańską naszej diecezji – wyjaśnia Krystyna Czajka-Opanowicz z „Civitas Christiana”, które wspólnie z Akcją Katolicką, Muzeum Regionalnym i szczecineckimi parafiami podjęło się realizacji przedsięwzięcia.

Dni Kultury Chrześcijańskiej zainicjowano w niedzielę, 14 października. – Połączyliśmy dwa duże wydarzenia: Dzień Papieski oraz 5. rocznicę śmierci kard. nom. Ignacego Jeża – dodaje pani Krystyna. Nie zapomniano o bp. Czesławie Dominie, który również odegrał ważną rolę w historii powstawania naszej diecezji.  W jego intencji, podobnie jak w intencji kard. nom. Ignacego Jeża, została odprawiona Msza św.

II Dni Kultury Chrześcijańskiej to wystawy i wykłady, które przyciągnęły zainteresowanych tematem historii naszej diecezji. W kościołach koncertowali muzycy z Koszalina i Szczecinka. Muzeum Regionalne udostępniło swoje sale, gdzie zawisły 33 fotogramy pokazujące jak aktywnie bp Ignacy Jeż włączał się w życie diecezji będąc już na emeryturze. Wystawę można oglądać do 31 października.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama