Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rekolekcje dla asystentów KSM

Wśród księży z całej Polski, którzy wzięli udział w rekolekcjach dla asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży byli także kapłani z naszej diecezji.

 

W Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim koło Torunia spotkali się z ks. Stanisławem Chodźko, wieloletnim asystentem KSM diecezji siedleckiej, który poprowadził trzydniowe rekolekcje. Odwiedził ich także bp Henryk Tomasik z diecezji radomskiej, odpowiadający z ramienia Episkopatu za duszpasterstwo młodzieży oraz ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny KSM.

Rekolekcjom przyświecało hasło: „Kapłan w Roku Wiary”. – Oprócz pogłębiania duchowości apostolskiej, wspólnie zastanawialiśmy się nad wykorzystaniem narzędzi nowej ewangelizacji w duszpasterstwie młodzieży oraz nad kształtem rozwijającego się Stowarzyszenia – informuje ks. Andrzej Pawłowski z koszalińskiej parafii katedralnej.

Rekolekcje skierowane były przede wszystkim do księży zainteresowanych Stowarzyszeniem oraz do kapłanów pełniących funkcję asystentów oddziałów i kół KSM. W ćwiczeniach duchownych uczestniczyło 36 kapłanów z całej Polski oraz z zagranicy (ks. Tadeusz Kaczmarek z naszej diecezji obecnie pracujący w Rosji, w Obwodzie Kaliningradzkim). Najliczniej reprezentowana była nasza diecezja. Uczestnicy na zakończenie otrzymali potwierdzenie o odbytych rekolekcjach kapłańskich oraz zaświadczenie do szkół o ukończeniu kursu z zakresu wiedzy i form pracy z młodzieżą.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama