Nowy numer 29/2021 Archiwum

Mówią "dość" przemocy

– Zmienia się skala wykrywalności zjawiska przemocy domowej. Kobiety zaczynają mówić o swojej ciężkiej sytuacji, wykazując się niebywałą determinacją, odwagą i konsekwencją w dążeniu do dobra własnego i dzieci – mówi Elżbieta Ciesielska, specjalista pracy socjalnej z białogardzkiego MOPS.

Biuro Porad Obywatelskich wraz z Okręgową Izbą Radców Prawnych włączyło się w ogólnopolski ruch „Mamy dość”, którego głównym założeniem jest stworzenie sieci doradców bezpłatnie udzielających wsparcia ofiarom przemocy. Inicjatywa została powołana podczas wrześniowego Kongresu Kobiet, w ramach którego miał miejsce panel „Mamy dość przemocy wobec kobiet!”.

Ofiarom przemocy potrzebne jest wsparcie nie tylko psychologiczne. – Nasza pomoc będzie polegać na poradnictwie prawnym, bo z niektórych sytuacji nie da się wyjść bez ingerencji sądu – mówi Sabina Lutomska, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych. Rolą doradców będzie wspieranie ofiar, pokazanie, z jakich możliwości pomocy mogą skorzystać, jak udowodnić przemoc, jakiej ulegają oraz jak starać się o zadośćuczynienie.

Po poradę można zgłaszać się w każdą środę od godz.14 do 19 i w czwartki od 8 do 13 do siedziby Biura Porad Obywatelskich przy ul. Piłsudskiego 6/2 w Koszalinie. Porady są bezpłatne, jedynym warunkiem, który trzeba spełnić, jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem: (94) 347 34 02.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama