Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wprowadzają w świat wiary

- Przychodzimy dzielić się naszym doświadczeniem spotkania z Jezusem - mówi Mirosław Kopiński, katechista z Darłowa.

Wspólnota Neokatechumenalna rozpoczęła głoszenie katechez dla dorosłych i młodzieży. Spotkania odbywają się w koszalińskiej parafii pw. św. Wojciecha w poniedziałki i czwartki o godz. 19. Prowadzone są przez trzy małżeństwa, które od 22 lat udzielają się w głoszeniu Dobrej Nowiny i na co dzień należą do Wspólnoty Neokatechumenalnej w Darłowie.

- Potrzebne są wspólnoty, które będą dawały znaki miłości i jedności, bo żeby w ludziach narodził się Jezus Chrystus potrzebna jest formacja - wyjaśnia pan Mirosław.

W czasie spotkań katechiści porusza tematy związane m.in. z misją i kondycją dzisiejszego Kościoła. - Świeccy w Kościele spełniają bardzo ważną rolę, bo dają autentyczne świadectwo z własnego życia  – mówi o. Stanisław Piankowski, prezbiter darłowskiej wspólnoty. Katechezy są otwarte dla wszystkich. Przyłączyć można się w każdym momencie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma