Nowy numer 28/2018 Archiwum

Podarowali swoje serce

Z puszkami i uśmiechem na twarzy. Tak wyposażeni, kwestowali na cmentarzach naszej diecezji

Podczas tegorocznej zbiórki pod nazwą "Dar serca" na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie oraz na Cmentarzach w Mielnie i Sianowie zebrano w sumie 67 984,40. W ubiegłym roku była to suma 72,135,93 zł. W Koszalinie zebrano 61 463,85 zł, w Sianowie 4.937,43 zł i w Mielnie 1583.12 zł. Pieniądze te pozwolą na bieżące funkcjonowanie oddziału stacjonarnego i opieki domowej. Obecnie pod opieką Hospicjum jest około 54 pacjentów w opiece domowej i 17-stu na oddziale stacjonarnym.

Kwestowano także w Szczecinku, gdzie od maju 2011 roku trwa budowa hospicjum stacjonarnego przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. Zbiórka pieniędzy na cmentarzach w powiecie, a także w Złocieńcu i Czaplinku przyniosła 51 195 zł, czyli ponad 6 tys. złotych więcej niż w roku poprzednim. Kwota pozwoli spłacić wcześniejsze zakupy materiałów budowlanych.

Wolontariuszy na cmentarzach spotkać było można także w Darłowie, gdzie na rzecz domu Hospicyjno - Opiekuńczego im. Biskupa Czesława Domina uzbierano 13 tys. złotych. Byli także w Słupsku, gdzie kwesta przyniosła prawie 70 tys. złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma