Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czapki z głów

Średnia wieku w tym Żywym Różańcu nie przekracza kilkunastu lat. Dzieci modlą się za dzieci, które są naprawdę ciężko chore.

– Mam odmówić codziennie jedną dziesiątkę Różańca za dzieci chore na raka. Podczas wieczornej modlitwy klękamy ze wszystkimi w domu. Odmawiam Wniebowzięcie... – tu Michał, czwartoklasista, lekko się zastanawia. – Najświętszej Maryi Panny – pomaga mu stojąca obok mama.

W parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie trwa akcja „Dzieci dzieciom”. Aż 59 młodych zapaleńców postanowiło się w nią włączyć. Mają przez tydzień, każdego dnia, ofiarować jedną dziesiątkę Różańca za dzieci z hospicjum domowego.

Akcja modlitewna idzie w parze z czymś jeszcze. W dniu rozpoczęcia Żywego Różańca (11 listopada) zakończyła się już druga edycja przedsięwzięcia o słodko brzmiącej nazwie: "Serce w cukierku". Dzieci przynosiły do kościoła słodycze dla tych samych dzieci z domowego hospicjum. – Sens tej akcji polega na tym, że dziecko samo, ze swoich oszczędności, z kieszonkowego, kupowało te słodycze i ofiarowało je dzieciom. Nie chodziło nam o to, żeby zrobili to rodzice. To też byłoby piękne, ale nie tak uczące myślenia o innych, ofiary ze swego, dzielenia się. Dlatego ogłaszaliśmy tę akcję wcześniej, aby dzieci mogły rzeczywiście złożyć dar ze swojego kieszonkowego – tłumaczy ks. Andrzej Hryckowian, proboszcz.

W wydaniu „Gościa Niedzielnego” 25 listopada napiszemy więcej o dziecięcym Żywym Różańcu. Oprócz Michała, rozmawialiśmy jeszcze z Maćkiem, Paulą i niektórymi rodzicami. Przedstawimy też Zuzię, jedną z uczestniczek akcji. Odmawianie dziesiątki okazało się dla niej trochę utrudnione, ale mimo to nie niemożliwe.

W organizację akcji różańcowej włączył się także ks. Piotr Subocz, kapelan hospicjum domowego.

Cały czas trwa w naszej diecezji Rok Skrzatuski. Zwracamy w nim szczególną uwagę właśnie na Różaniec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma