Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Nieustępliwi w wierze

- Może pod koniec tych rekolekcji będziemy wiedzieć więcej o swojej wierze - wyraził nadzieję o. Jose Antony Maniparambil, biblista z Indii

W Pile w parafii Świętej Rodziny trwają rekolekcje otwarte z biblistą z Indii o. Jose Antonio Maniparambilem. - Zdecydowaliśmy się zaprosić tego rekolekcjonistę, dlatego, że świetnie wprowadza w Słowo Boże, zaszczepiając chęć modlitwy Pismem Świętym - mówi Irena Baczyńska, liderka wspólnoty „Nazaret”. - A ponad to posługuje się językiem obrazu, przybliża słuchaczowi treści malując słowem, tym samym zaprasza nas do wejścia w sytuację z Ewangelii - dodaje Halina Łuś, liderka wspólnoty „Kanaan”.

Ojciec Jose Antony Maniparambil jest znanym katolickim biblistą, wykłada w Seminarium Duchownym w Indiach, w stanie Kerala  i w Wyższym Seminarium Duchownym salwatorianów w Tanzanii. Jest autorem 52 książek na temat Biblii. O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje nie tylko dla świeckich, ale również dla księży, sióstr zakonnych w Indiach i za granicą.

- Bóg jest obecny w moim życiu. Dzięki niemu czuję się wolny i szczęśliwy, tym przeszedłem się podzielić - mówi o. Jose. Rekolekcje podzielone zostały tematycznie, co w rezultacie ma pomóc uczestnikom otworzyć drzwi Jezusowi, odnowić swoją wiarę i stać się żywymi znakami bożej działalności. - Zaprośmy Jezusa do swojego życia osobistego. Ludzie myślą, że żyjąc bez Boga zyskają wolność absolutną-to złudzenie, bo w rezultacie stają się nieszczęśliwi i samotni - dodaje rekolekcjonista.

Rekolekcje zorganizowane przez parafię salezjańską pw. Świętej Rodziny zaczęły się we wtorek i potrwają do piątku.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama