Nowy numer 29/2021 Archiwum

Świąteczne akcje Caritas

Od pierwszej niedzieli Adwentu rusza sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w połowie grudnia w Koszalinie i Pile puste choinki będą czekać na darczyńców, a w wigilijny wieczór nie może zabraknąć stołu i serca dla samotnych i bezdomnych. Włączmy się do świątecznych akcji Caritas!

Każda z 65 tys. świec z charakterystycznym logo kampanii, która już przyjechała do naszych parafii to konkretna pomoc dla najmłodszych. Część uzyskanego ze sprzedaży świec dochodu pozostanie w parafiach, część trafi do Caritas w diecezji, a część na konto Caritas Polska. 5 zł za małą świecę, 15 – za dużą to dofinansowanie dożywiania, edukacji, leczenia i wakacji najuboższym dzieciom z diecezji.

Ale ogólnopolska akcja to nie jedyne przedsięwzięcie, do którego możemy się włączyć. 15  grudnia w koszalińskiej galerii Atrium i pilskim Centrum Handlowym Kasztanowa na świątecznych drzewkach zawisną karteczki-życzenia. Na każdej z nich napisane będzie imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz to, co można mu podarować. – To trochę inne prezenty, niż te, do których może się przyzwyczailiśmy w naszych domach. Dzieci nie proszą o słodycze czy komputery, ale o zimowe kurtki, buty, czapki i szaliki – rzeczy, których im brakuje – wyjaśnia ks. Adam Wakulicz, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Prezenty trafią do dzieci z pomocą harcerzy, którzy – jak przystało na prawdziwych św. Mikołajów – dostarczą je w Wigilię.

W wigilijny wieczór odbędzie się także bożonarodzeniowe spotkanie dla ludzi bezdomnych samotnych. Tu także Caritas czeka na naszą dobrą wolę i hojność. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama