GN 29/2021 Archiwum

Zaduszki w Wałczu

Z inicjatywy nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wałczu, 23 listopada odprawiono Mszę św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty miasta Wałcza.

Eucharystię koncelebrowało czterech kapłanów związanych z placówkami oświatowymi przy asyście pocztów sztandarowych wałeckich szkół  z nauczycielami i uczniami.

- W listopadzie wspominamy naszych bliskich zmarłych. Wśród nich każdy może wskazać tego nauczyciela, któremu tak wiele zawdzięcza. Wspominamy również naszych kolegów i koleżanki, których nosimy w swojej pamięci. Wielu z nich odeszło już do domu Ojca - zaznaczył we wstępie ks. Jerzy Sławiński, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego. 

Odczytano też imiona i nazwiska zmarłych z poszczególnych szkół.

Po Mszy św. ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich do salki. Przy kawie i herbacie, którą fundowała oświatowa „Solidarność”, wysłuchano krótkiej prelekcji Waldemara Rojka: ”Czy ogłoszony przez papieża Benedykta XVI  Rok Wiary ma wpływ na życie naszej szkoły”. Po wykładzie wywiązała się dyskusja.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych oświatowo-duszpasterskich spotkaniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama