Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rzeczowo w Rzeczenicy

Muzycy wystąpili w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Zaprosił ich miejscowy proboszcz ks. Jerzy Ruszkowski.

Teksty zespołu Full Power Spirit poruszają ważne tematy interesujące młodzież. Mówią o wierze, o przyszłości, pytają o cel w życiu, o znaczenie rodziny, szukają sensu w zwykłej codzienności. Po raz kolejny okazało się, że można mówić do młodzieży o rzeczach trudnych i ważnych, tylko trzeba to robić w odpowiedni sposób. Język muzyki trafiał doskonale. 

– Młodzi nie lubią, gdy się po prostu mówi: "Nie pal", "Nie pij", "Nie ćpaj". Chcą świadectwa, dlatego zespół, przemawiając przykładem, był bardzo przekonujący – mówi Dorota Kiżewska. – Popłakałam się. Bardzo mocno trafili w moje serce – dzieli się Paulina Buczko, gimnazjalistka z Rzeczenicy. – To był bardzo dobrze wykorzystany czas poświęcony młodym ludziom, którzy ciągle poszukują autorytetów i prawdziwego świadectwa – mówi ks. Jerzy Ruszkowski, proboszcz. – Oby więcej podobnych inicjatyw – podsumował Janusz Bystron, dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczenicy.

Oprócz gimnazjalistów z Rzeczenicy, na koncert przyjechała też młodzież z Czarnego. Ks. Ruszkowski już zaprosił zespół na następny koncert na wiosnę. Muzycy przyjadą z nowym programem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast