Nowy numer 24/2018 Archiwum

Do zadań specjalnych

Kiedy stu mężczyzn śpiewa razem w jednej kaplicy, to musi robić wrażenie. Tak właśnie jest na rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy. Czuć moc... ale nie tylko śpiewu.

Mamy ich w diecezji ponad 100. Na rekolekcje stawili się prawie wszyscy. Przyjechali z różnych parafii, aby pogłębić swoją wiarę. W ich posłudze nie chodzi bowiem tylko o to, żeby być po prostu "roznosicielem" Komunii św., ale rzeczywistym świadkiem Jezusa Chrystusa; nie tylko w czasie pełnienia posługi.

Funkcja szafarza jest w parafii bardzo ważna. Przydaje się także w małych wspólnotach, gdzie nie ma potrzeby pomocy księdzu podczas Mszy św. Szafarz zanosi bowiem Komunię św. chorym, którzy nie mogą przyjść do Kościoła. Dzięki temu przeżywają oni spotkanie z Żywym Bogiem częściej niż raz w miesiącu, kiedy odwiedza ich kapłan. W ten sposób mogą poczuć rzeczywistą więź z parafią.

Rekolekcje prowadził ks. dr Tomasz Tomaszewski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma