Nowy numer 25/2021 Archiwum

Rekolekcje rowerzystów

Dziękuję wam, za świadectwo, które daliście, wpisując się waszą pielgrzymką w świętowanie czterdziestolecia diecezji – mówił bp Edward Dajczak do uczestników pielgrzymek rowerowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Biskup spotkał się z rowerzystami podczas dwudniowych rekolekcji, którymi pielgrzymi rozpoczęli Adwent.

Do ośrodka w Pleśnej zjechało się ponad siedemdziesięciu uczestników pielgrzymek na rowerach.

– Adwent jest czasem oczekiwania, czasem, kiedy nic nie musimy, a jedyni pozwalamy Bogu działać w nas. Pozwalamy, by przygotowywał w nas miejsce, w którym narodzi się Jezus. Taki też jest sen rekolekcji i pielgrzymowania – przypominał podczas niedzielnej Mszy św. bp Dajczak. Zachęcał, by wykorzystać zarówno czas rekolekcji, jak i adwentowego przygotowania na odkrycie drogi wiary. – Trzeba zatrzymać się i dać Bogu szansę przyjścia z całą miłością w Jezusie Chrystusie – mówił hierarcha.

Po Mszy św. bp Dajczak dziękował pielgrzymom, zarówno tym, którzy wzięli udział w III diecezjalnej pielgrzymce rowerowej do Częstochowy, jak i tym, którzy podjęli się wysiłku dotarcia spod koszalińskiej katedry do bazyliki św. Piotra w Rzymie. Czterdziestu pielgrzymom, którzy w lipcu pokonali ponad 2 tys. km chcąc uczcić w ten sposób czterdziestolecie diecezji, wręczył wręczył specjalne certyfikaty-podziękowania.

Znany jest już termin przyszłorocznej pielgrzymki rowerowej. Pątnicy na rowerach wyruszą 6 lipca, by po tygodniu spędzonym na rowerowym siodełku dotrzeć do Częstochowy. Podobnie, jak w ubiegłym roku, część z nich wyruszy w dalszą drogę. Tym razem do celem będzie sanktuarium w La Salette we francuskich Alpach.  

Wcześniej jednak można wziąć udział w balu karnawałowym, który przygotowują rowerzyści 2 lutego w Ścięgnicy koło Słupska. Wszystkie szczegóły na stronie: www.rowerowa.info.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama