Nowy numer 25/2018 Archiwum

Opłatek z siostrami

Biskupi naszej diecezji podzielili się opłatkiem z przedstawicielkami różnych zgromadzeń zakonnych.

Spotkanie odbyło się w sobotę 22 grudnia w Koszalinie. Obecni byli wszyscy nasi biskupi oraz ks. infułat Antoni Kloska, diecezjalny referent ds. zakonnych. Przyjechało ok. 30 sióstr reprezentujących wspólnoty posługujące w naszej diecezji.

Oprócz życzeń i dzielenia się opłatkiem, była też adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia.

Nawiązując do tajemnicy Bożego Narodzenia, w której Słowo stało się ciałem, bp Edward Dajczak zachęcał siostry do czytelnego świadectwa wiary. – Dziś jest coraz mniej takich, którzy przeczytają Ewangelię-Książkę. Ludzie chętniej czytają to, co jest wypisane na naszych twarzach i w naszych sercach – powiedział biskup.

W naszej diecezji mamy 43 domy zakonne, w których mieszkają 243 siostry z 27 różnych zgromadzeń.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma