Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Kaplica w Domu Miłosierdzia

Po półrocznych, intensywnych pracach remontowych w Domu Miłosierdzia są już kaplica i pierwsze pomieszczenie gotowe na przyjęcie potrzebujących.

Kaplicę poświęcił ks. dr Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii biskupiej. Przewodniczył także pierwszej Mszy św. odprawionej w tym miejscu. – Powierzamy Jezusowi Miłosiernemu całą historię tego domu. Prosimy, by oczyścił to miejsce ze wszystkiego, co zdarzyło się tu złego, wszystkiego, co było przeciw Bogu i przeciw miłości do człowieka. A także, by ożywił wszystko, co działo się tutaj dobrego i na tej bazie budował jeszcze większe dobro – mówił ks. Włodarczyk.

Znajdująca się na parterze budynku kaplica posłuży przez najbliższe kilka miesięcy. Docelowo w domu powstać ma inna, większa. – To jest kaplica tymczasowa, która będzie nam służyć przez czas remontu. Ale już za dwa tygodnie też rozpoczniemy w tym miejscu adorację Najświętszego Sakramentu. W dzień i w nocy Pan Jezus będzie tu dostępny dla wszystkich – dodaje ks. Radosław Siwiński, pomysłodawca i główny motor napędowy powstającego Domu Miłosierdzia.

W Godzinie Miłosierdzia symbolicznie otwarto także pierwsze drzwi domu. W przyszłości będą one tzw. drzwiami nocnymi. – Taka jest idea tego przedsięwzięcia: żeby każdy potrzebujący znalazł tu wsparcie, niezależnie od pory dnia czy nocy – wyjaśnia Ilona Czeszejko, wiceprezes Stowarzyszenia "Dom Miłosierdzia". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL