Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wieczerza dla bezdomnych

Po raz kolejny do siedziby diecezjalnej Caritas na spotkanie wigilijne zaproszono koszalińskich bezdomnych.

Zamysłem organizatorów było, aby wieczerza mogła się odbyć rzeczywiście w dzień Wigilii w godzinach wieczornych, czyli wtedy kiedy w domach zasiada się do stołu.

Z zaproszenia skorzystało prawie 200 osób. Zanim rozpoczęło się wigilijne ucztowanie, zebrani wysłuchali fragmentu Ewangelii i wprowadzenia bp. Krzysztofa Zadarko, który również był gościem spotkania.

Wigilia nie mogłaby się odbyć bez pomocy wielu darczyńców, dzięki którym każdy uczestnik otrzymał paczkę. Niezastąpieni okazali się także wolontariusze, którzy mimo Wigilii w swoich domach, przyszli jednak do Caritasu, aby czuwać nad przebiegiem spotkania. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma