Nowy numer 41/2019 Archiwum

Warsztaty na koniec roku

Trzy ostatnie dni minionego roku młodzi z całej diecezji spędzili podczas wspólnej modlitwy i zabawy z Diakonią Ewangelizacyjną Ruchu Światło-Życie.

Było to drugie w ubiegłym roku kalendarzowym spotkanie osób należących do Oazy Modlitwy oraz tych, którzy przybyli na nie po raz pierwszy.

Jak wyjaśniają organizatorzy celem spotkania było poszukiwanie nowych metod docierania z Dobrą Nowiną do tych, którzy nie doświadczyli jeszcze radości przeżywania wiary w Boga. – Wciąż dostrzegamy wokół nas naszych braci i siostry, których przeżywanie wiary wydaję się być jakby spowolnione, niepełne. Jakby jakiś zaciągnięty hamulec blokował radość bycia chrześcijaninem. Sami również często słyszymy, że Kościół to martwa instytucja, grupa ponuraków wypełniających przepisane przez kogoś nakazy, zakazy i obrzędy – wyjaśnia Dagmara Pawlik z Bornego Sulinowa.

Na zaproszenie odpowiedziały 53 osoby z Wałcza, Bornego Sulinowa, Czarnego, Koszalina, Piły, Szczecinka, Sławna, Wielenia i Godzisławia, dla których życie we wspólnocie jest codziennym doświadczaniem ewangelizacji. Podczas zajęć swoim doświadczeniem i wiedzą dzielili się z nimi kapłani pracujący na co dzień w duszpasterstwie z młodzieżą, a także odpowiedzialni i animatorzy biorący udział w różnych wydarzeniach związanych z ewangelizacją.

– Praktyka pokazała, iż nie da się wyraźnie oddzielić czasu rekolekcji od czasu poszukiwania nowych form ewangelizacji, zatem konferencje które odbywały się każdego dnia nie tylko były szkołą, ale także formacją. Ponadto mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknym wydarzeniu jakim był ślub Gosi i Tomka, którzy od wielu lat formowali się we wspólnocie oazowej w Wałczu – dodaje Dagmara Pawlik.

Warsztaty zakończyły się zabawą sylwestrową do białego rana.

Kolejne spotkanie planowane jest w maju w Domu Miłosierdzia w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL