Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warsztaty dla doradców

Prawie 40 doradców życia rodzinnego z całej diecezji przyjechało do Centrum Edukacyjno - Formacyjnego w Koszalinie.

Weekendowe warsztaty to coroczne spotkanie, które jest okazją nie tylko do doskonalenia wiedzy i umiejętności, ale także do budowania relacji, wymiany myśli i modlitwy.

Głównym tematem zajęć było wykorzystanie nowoczesnych technologii, szczególnie internetu, w codziennej pracy doradcy.

Uczestnicy spotkania mogli praktycznie zapoznać się z możliwościami, jakimi dysponuje globalna sieć. Sławomir Jóźwiak, znany z prowadzenia weekendów dla narzeczonych, na podstawie własnego doświadczenia zachęcał do używania dostępnych narzędzi. ‒ Dzięki internetowi na nasze spotkanie z narzeczonymi możemy "zaprosić" znanego specjalistę z interesującym wykładem ‒ przekonywał pan Sławomir, prezentując zasoby internetowe o tematyce rodzinnej.

W czasie dyskusji poruszano różne tematy dotyczące życia rodzinnego. Mówiono m.in. o roli ojca, o trudnościach w przekazywaniu dzieciom wiary, o roli duszpasterzy w poradnictwie rodzinnym.

W czasie dwudniowego pobytu w Koszalinie doradcy mieli też możliwość skorzystania ze spowiedzi św. i z adoracji Najświętszego Sakramentu. Sobotnią Mszę św. odprawił bp Paweł Cieślik.

Polecamy stronę internetową poradnictwa rodzinnego w naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL