Nowy numer 42/2019 Archiwum

Biblia na co dzień

Kilkanaście osób wzięło udział w weekendowym skupieniu biblijnym w Koszalinie.

Biblijni zapaleńcy przyjechali do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego na zaproszenie ks. dr. Tomasza Tomaszewskiego, odpowiedzialnego za apostolat biblijny w naszej diecezji. Mieli okazję do wspólnej modlitwy, do wysłuchania konferencji i rozważania słowa Bożego. 

W naszej diecezji działa ok. 30 grup biblijnych. Prowadzą je księża, siostry zakonne albo wierni świeccy. Niektóre grupy mają po kilku członków, ale są też takie parafie, w których na spotkania biblijne przychodzi regularnie po kilkadziesiąt osób.

Metody pracy grup są różne. Niektórzy rozważają czytania z niedzieli, inni czytają po kolei poszczególne Księgi Pisma Świętego, jeszcze inni idą według klucza wydarzeń czy postaci.

‒ Oczywiście osobom należącym do grup biblijnych czy innych wspólnot jest łatwiej, bo mają jakąś formację. Ale Pismo Święte jest dla każdego ‒ zaznacza ks. Tomaszewski. ‒ Trzeba po prostu zacząć. Nawet jeśli ktoś wszystkiego nie zrozumie, to jednak kontakt ze słowem Bożym przyniesie owoce. Tym, którzy nie mają doświadczenia, proponuję, żeby iść śladem liturgii, tzn. czytać fragmenty przewidziane na dany dzień we Mszy św., zwłaszcza Ewangelię. Rozkłady czytań są w internecie, czy w różnych wydawnictwach ‒ wskazuje ks. Tomaszewski.

Polecamy stronę internetową dzieła biblijnego w naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL