Nowy numer 42/2019 Archiwum

Satyrycznie w Białogardzie

„Puzzle i puzzlersi” były tematem 24. edycji Konkursu Rysunku Satyrycznego Olense Kartoenale. Teraz nadesłane z całego świata prace oglądać można w Białogardzie.

Organizatorem tej znanej na całym świecie imprezy rysunkowej, która ma już na koncie 24 edycje, jest belgijska gmina Olen. Każdego roku biorą w niej udział artyści z całego świata, także z Polski.

Od 7 lat prace konkursowe pokazywane są również w Białogardzie – mieście partnerskim gminy Olen. Burmistrz Białogardu funduje dla najlepszej polskiej pracy specjalną nagrodę. W tym roku otrzymał ją Paweł Kuczyński z Polic.

Pierwszą nagrodę tegorocznej edycji Olense Kartoenale otrzymał belgijski artysta Luc Descheemaeker.

Osobny temat konkursowy, w którym nagrodę przyznaje Amnesty International, brzmiał: „Energia dla wszystkich”. Tu także pierwszą nagrodę otrzymał Belg, Norbert van Yperzeele.

Plon 24. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego można oglądać w białogardzkim Centrum Kultury i Spotkań Europejskich do 1 marca. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL