Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mały pianista podbija świat

Kolejny sukces małego koszalinianina. Wiktor Sommer, wybitnie uzdolniony ośmiolatek wygrał prestiżowy konkurs pianistyczny.

Na 59. Międzynarodowym Konkursie Grotrian Steinweg Klavierspielwettbewerb im. Klary Schumann pokonał w swojej kategorii wiekowej kilkunastu równie utalentowanych rówieśników z całego świata. Swoim wykonaniem pierwszej części Sonaty F-dur J. Haydna, Nokturnu cis-moll F. Chopina i Tarantelli S. Prokofiewa zachwycił jurorów i publiczność.

- Od wielu osób odbierał gratulacje za swój wspaniały występ. Zaprezentował tak wysoki poziom, że jury postanowiło zaprosić go w przyszłym roku na koncert z okazji 60-lecia konkursu - mówi Waldemar Sommer, tata małego pianisty.

To jego kolejny sukces po tym jak w lipcu ubiegłego roku przywiózł pierwsze miejsce z konkursu pianistycznego w Monachium.

Wiktor robi błyskawiczne postępy. Aż trudno uwierzyć, że na fortepianie gra zaledwie od dwóch lat. Obecnie pilnie pracuje w koszalińskiej Szkole Muzycznej pod okiem prof. Aleksandra Murawskiego z Petersburga.

Dzisiaj konkursowy repertuar zaprezentował kolegom i koleżankom z klasy, których zaprosił do autorskiej galerii malarskiej Zbigniewa Murzyna w Koszalinie, w której na co dzień ćwiczy.

Teraz na małego artystę czekają przesłuchania w Anglii. Wiktor został zaproszony do Royal Academy of Music w Londynie. Marzy także o przygotowaniu koncertu D-dur Haydna, który chciałby wykonać na wiosnę z orkiestrą. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama