Nowy numer 41/2019 Archiwum

Komunalizacja Uzdrowiska

Uzdrowisko Kołobrzeg ma nowego właściciela. Skarb państwa przekazał pod koniec grudnia udziały w spółce samorządowi województwa zachodniopomorskiego.

Umowę nieodpłatnego zbycia akcji uzdrowisk w Kołobrzegu i Świnoujściu marszałek Olgierd Geblewicz podpisał z ministrem skarbu państwa 27 grudnia ubiegłego roku. Tym samym Uzdrowiska zostały skomunalizowane i odpowiedzialność za ich funkcjonowanie przejął teraz samorząd województwa.

Dziś marszałek województwa zachodniopomorskiego przyjechał do Kołobrzegu żeby spotkać się z załogą Uzdrowiska, zarządem spółki i prezydentem miasta Januszem Gromkiem. – To jest pierwszy etap nowej drogi spółek – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego podczas konferencji prasowej.

Zdaniem marszałka przejęcie uzdrowisk wzmocni markę naszego regionu, a jednocześnie usprawni zarządzanie i podejmowanie decyzji dotyczących ich przyszłości. Nowy właściciel zapowiada, że cały dochód uzdrowisk zostanie przeznaczony na inwestycje. To średnio od 1 do 2 mln. zł. rocznie.

Zapewnił zarazem, że nie będzie to droga rewolucyjna, ale pozytywnej ewolucji. Nie ukrywa, że od dłuższego czasu obserwował duży niepokój wśród pracowników spółek. Podczas dzisiejszego, dwugodzinnego spotkania, rozmawiał z nimi o bieżących problemach i planach inwestycyjnych.

Mateusz Korkuć prezes zarządu Uzdrowiska, przedstawił najbliższe zamiary, czyli modernizację ośrodka Muszelka i bazy basenowej. Przez 5 następnych lat Uzdrowisko zamierza dokonać inwestycji na łączną kwotę 28 mln. zł. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL