Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z nowym asystentem

Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej przyjechali do Koszalina, żeby zastanowić się nad konkretnymi działaniami, które w nadchodzącym roku pomogą ożywić wspólnotę.

W czasie spotkania podsumowano pracę zarówno Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, jak i Parafialnych Oddziałów. Zarząd przedstawił kalendarium i kierunki działania na nowy rok, które wynikają z programu duszpasterskiego "Być solą ziemi", propozycji Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej oraz kontekstów duszpasterskich diecezji.

Uczestnicy zwrócili uwagę na pogłębioną formację członków AK, a także na otwarcie się na nowych potencjalnych członków. Pomóc mają proboszczowie, zapraszając do udziału w dniach skupienia czy rekolekcjach, w czasie których można będzie zapoznać się z charyzmatem Akcji Katolickiej.

Akcja Katolicka, podobnie jak i inne stowarzyszenia, boryka się z trudnościami. Wynikają one z braku nowych członków lub zbyt małego zaangażowania obecnych. W dobie kryzysu wiary i spadku uczestnictwa ludzi ochrzczonych w życiu Kościoła, Akcja Katolicka może służyć pomocą proboszczowi oraz lokalnej społeczności poprzez ewangelizowanie. Statutowo celem AK jest ,,włączanie ludzi świeckich w budowanie Kościoła Chrystusowego oraz w zorganizowaną misję apostolską..."

Spotkanie rozpoczęło się w kościele św. Józefa Mszą Św. w intencji rozwoju liczebnego i duchowego członków AK. W spotkaniu uczestniczył nowy asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Andrzej Zaniewski, który jest jednocześnie asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast