Nowy numer 42/2019 Archiwum

Polonezem przez plac miejski

Ponad 50 par odtańczyło poloneza na placu przed słupskim ratuszem.

To oryginalny pomysł, do którego zaprosiła młodych mieszkańców Słupska Akademia Pomorska. – Chodziło nam o zintegrowanie maturzystów w mieście, pokazanie, że stres maturalny nie musi być ich udziałem i zaproszenie ich do wspólnej zabawy – wyjaśnia Katarzyna Mudry-Praszczak, specjalista ds. wizerunku i promocji Akademii Pomorskiej.

Na apel odpowiedziało prawie 100 osób, które odtańczyły poloneza pod kierunkiem choreografa Katarzyny Wyporskiej-Wawrzszczak. W krąg tańczących włączyli się także m.in. wiceprezydenci Słupska oraz prof. Roman Drozd, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku.

– To taniec, który zrobił największą światową karierę. Wielu kompozytorów sięgało po niego, cieszył się wielkim uznaniem i powszechnie kojarzony jest z naszym krajem, więc warto podtrzymywać tę tradycję – przekonuje prof. Monika Zytke, dyrektor Instytutu Muzyki AP. 

Próby nie było, bo – jak podkreślała większość maturzystów – znać krok poloneza to obowiązek. – Ten taniec łatwy nie jest, ale kiedy się go tańczy, czuje się, że to wyjątkowa chwila – mówili o kojarzącym się niezawodnie z egzaminem dojrzałości polonezie maturzyści z II LO, którzy studniówkę, a więc próbę generalną z polonezem, mają już za sobą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL