Nowy numer 41/2019 Archiwum

Skupieni katecheci

Prawie 50 katechetów pracujących w naszej diecezji odbyło weekendowe rekolekcje w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie.

Rekolekcje trwały od 25 do 27 stycznia. Prowadził je ks. dr Marek Studenski, dyrektor wydziału katechetycznego diecezji bielsko - żywieckiej.

- Katecheta jest przede wszystkim świadkiem Boga, tam gdzie jest posłany. Decydujące znaczenie ma sama jego obecność. Zanim zdąży wypowiedzieć jakieś słowa, już jest świadkiem. Czyli to, kim jest, okazuje się ważniejsze od tego, co mówi - tłumaczy ks. Marek.

Dlatego katecheci, oprócz doskonalenia warsztatu nauczycielskiego, nie mogą zapomnieć o pogłębianiu życia duchowego. Stąd właśnie specjalne rekolekcje, które stanowią integralną część formacji katechety.

Jednak takie rekolekcje są ważne jeszcze z innego powodu. - Jest to też okazja, żeby katecheci poczuli się we wspólnocie. To bycie razem, modlitwa, rozmowy, poczucie wspólnego losu, bardzo pomagają - zaznacza ks. dr Radosław Mazur, dyrektor wydziału katechetycznego kurii biskupiej w naszej diecezji.

Niedzielną Eucharystię, 27 stycznia, odprawił dla katechetów bp Paweł Cieślik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL