Nowy numer 15/2024 Archiwum

Chcą działać

Burmistrz Miasta i Gminy Sianów Maciej Berlicki wręczył statuetki wolontariusza roku 2012.

Uroczystość odbyła się 31 stycznia w Gminnym Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej.

Wyróżnione zostały osoby indywidualne: Maciej Lewandowski i Andrzej Danielewicz oraz Stowarzyszenie 4x4. Laureaci wykazali się inicjatywą społeczną organizując różnego rodzaju akcje o charakterze sportowym, edukacyjnym, artystycznym czy charytatywnym.

W inicjatywach społecznych na terenie Gminy Sianów wzięło udział w minionym roku 170 wolontariuszy. Jeśli chodzi o same akcje charytatywne, w ośmiu zbiórkach publicznych zebrano prawie 44 tys. złotych. - Sianowianie są bardzo hojni. Ale nie chodzi tu tylko o to, ile kto wrzuca, ale o sam fakt, że w tak niewielkiej gminie, jest tyle akcji, które bardzo pomagają potrzebującym - mówi Joanna Kowalczyk - kierownik referatu promocji i rozwoju w urzędzie gminy i miasta Sianów.

Rzeczywiście w samym Sianowie i w gminie jest wielu ludzi, którzy udzielają się społecznie. - Trudno było wybrać laureatów. Podziękowania należą się bowiem wielu. Mam nadzieję, że taki sam dylemat będziemy mieli w przyszłym roku - powiedział burmistrz po wręczeniu statuetek.

Uroczystość wręczenia statuetek, czyli "Koncert dla Wolontariuszy", uświetnił występ gdańskiego zespołu "Acoustic Quartet".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy