Nowy numer 41/2019 Archiwum

Młodzi z misją

„Czy interesujesz się misjami? Znasz jakieś słowo w języku suahili? Czy chcesz poznać wolontariuszy misyjnych w twoim wieku? Albo chciałbyś nam kogoś takiego przedstawić? A może chcesz ofiarować konkretną pomoc mieszkańcom krajów misyjnych wcale nie wyjeżdżając z Polski? Albo właśnie twoim pragnieniem jest wyjechać na misje? Jeżeli odpowiedziałeś/aś tak na choć jedno z tych pytań zapraszamy Cię do nas!”

Tak reklamuje swój najnowszy pomysł Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Trwają właśnie prace nad stworzeniem Diecezjalnego Centrum Wolontariatu Misyjnego. – Chcemy stworzyć ośrodek, w którym będziemy formować młodzież do wyjazdu na misje. My będziemy przybliżać temat, pokazywać, rozmawiać, a dalsze ewentualne przygotowanie będzie odbywać się w ośrodku misyjnym w Warszawie – wyjaśnia Daniel Kurowski, prezes diecezjalnego KSM.

Liczy na to, że pierwsze spotkania formacyjne rozpoczną się już w marcu. Na razie chcieliby zachęcić do współpracy jak największą ilość młodych ludzi.

Projekt misyjny skierowany jest nie tylko do tych, którzy marzą o krótkoterminowym wyjeździe na misje, ale również do tych, którym misyjna działalność Kościoła jest bliska i chcieliby ją wspierać tu na miejscu, w swojej diecezji poprzez pracę i modlitwę.

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy z Wolontariatem Misyjnym Archidiecezji Lubelskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL