Nowy numer 42/2019 Archiwum

Próba włamania do kościoła w Koszalinie

Po niedawnej kradzieży i próbie profanacji w kościele oo. franciszkanów, tym razem na celowniku złodziei znalazła się katedra.

W środku nocy, z 3 na 4 lutego, nieznani sprawcy wyważyli boczne drzwi do świątyni i weszli do środka. 

Na szczęście skuteczną ochroną okazał się system alarmowy. Po włączeniu się czujki złodzieje przestraszyli się i uciekli. Nie było już po nich śladu, gdy na miejscu zjawiła się ochrona. Jak informuje ks. Antoni Tofil, proboszcz, straty są niewielkie.

Tak naprawdę w katedrze nie ma nic, co można łatwo ukraść. Cenne przedmioty pochowane są w sejfach. Dzieł sztuki nie da się raczej wynieść prosto i szybko. Pozostają jedynie skarbony z ofiarami ubogich dla ubogich. Brak słów na opisanie zachowania niedoszłych... bogaczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL