Nowy numer 08/2024 Archiwum

Przystań z Jezusem w Kołobrzegu

Ruszają przygotowania do letniej ewangelizacji nadmorskiego kurortu. Sztab organizacyjny już się zebrał.

„Przystań z Jezusem” to inicjatywa ewangelizacyjna dla Kołobrzegu, przygotowywana na ostatni tydzień lipca. We wtorek 5 lutego po raz pierwszy spotkali się organizatorzy, aby omówić szczegóły tego przedsięwzięcia.

Wyjaśniając pomysł akcji ewangelizatorskiej, ks. Rafał Jarosiewicz z koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji przytacza słowa bł. Jana Pawła II: „idźcie tam, gdzie gromadzą się ludzie”. - Pod koniec lipca w Kołobrzegu, oprócz stałych mieszkańców, będą tysiące wczasowiczów i uczestników festiwalu muzyki techno „Sunrise”. Biskup Edward Dajczak całe serce oddaje ewangelizacji i pragnie, by ci, którzy przyjechali odpoczywać, mieli też opiekę duchową. Stąd ten termin - mówi ks. Jarosiewicz.

Do „Przystani z Jezusem” będzie można trafić od 22 do 28 lipca. Rekolekcje poprowadzi biskup ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak.

Planowane są Msze św. w intencji Kołobrzegu oraz bezpieczeństwa uczestników festiwalu „Sunrise”, który oprócz zabawy na zamkniętym terenie rokrocznie oddziałuje na całe miasto, stawiając w gotowości służby porządkowe i medyczne.

- „Przystań z Jezusem” nie ma być alternatywą wobec festiwalu, ale naszą odpowiedzią w Roku Wiary - mówi ks.Rafał Jarosiewicz. Kilkaset osób z całej Polski będzie służyło posługą ewangelizacyjną. Organizatorzy przewidują ponadto otwarte projekcje filmów, koncerty, zabawy dla dzieci i stoiska gastronomiczne.

Zapisy na rekolekcje i warsztaty ewangelizacyjne rozpoczną się pod koniec lutego poprzez stronę www.przystanzJezusem.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy