Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dziękował za misjonarzy z Polski

W Koszalinie gościł bp Julio Terán Dutari, administrator apostolski diecezji Santo Domingo w Ekwadorze. Opowiadał o posłudze w Ameryce Łacińskiej, spotkał się również z rodziną zamordowanego w 2010 r. pochodzącego z naszej diecezji misjonarza o. Mirosława Karczewskiego.

– Dziękuję za misjonarzy z Polski. Dają nam świadectwo wiary, a niektórzy złożyli nawet swoje życie w ofierze – mówił podczas nabożeństwa w koszalińskim kościele oo. franciszkanów ekwadorski hierarcha, administrator apostolski diecezji Santo Domingo w Ekwadorze.

W tej diecezji doszło 6 grudnia 2010 r. do tragedii, której ofiarą padł o. Mirosław Karczewski, franciszkanin pochodzący z naszej diecezji.

Podczas wizyty w Polsce biskup Julio Terán Dutari odwiedził mieszkających pod Połczynem Zdrojem bliskich misjonarza. – To był najważniejszy cel  mojej podróży  do Polski – przyznał. – Miałem wrażenie, że oni nie czują już żalu. Ale wciąż cierpią z powodu jego tragicznej śmierci.

W rozmowie z dziennikarzami poinformował, że do tej pory nie ustalono kim byli mordercy o. Mirka. Biskup podejrzewa jednak, że misjonarz padł ofiarą przestępstw, które nękają cały Ekwador a wiążą się z handlem narkotykami. – Ojciec Mirosław chciał przekonać młodych ludzi, żeby nie szli w ślady ludzi zaangażowanych w świat przestępczy. On wiedział, że jest w niebezpieczeństwie. Kilka miesięcy przed śmiercią, podczas wizyty w Polsce, mówił o tym swojej rodzinie – potwierdza hierarcha.

Podczas wizyty w Polsce biskup odwiedził też Gdańsk i Lębork.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL