Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zarezerwuj sobotni wieczór

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza do koszalińskiej parafii pw. św. Wojciecha na „Wieczory chwały”. Odbywające się co miesiąc katechezy o wierze to nie tylko nauka, ale także pełne radości i zaufania uwielbienie.

To propozycja zarówno dla osób uformowanych, ale i dla tych, które odczuwają rutynę w życiu duchowym lub chcą odnaleźć Boga w swoim życiu.

– Spotkania mają charakter kerygmatyczno-katechetyczny. Nie są to więc wyłącznie treści katechizmowe. Najważniejsza jest prawda kerygmatu: „Bóg jest miłością” – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, który razem z ekipą ewangelizatorów ze Szkoły Nowej Ewangelizacji przygotowuje spotkania.

Cyklowi formacyjnemu w Roku Wiary przyświeca prośba: „Panie, przymnóż nam wiary, abyśmy mieli życie w obfitości”.

Jak przekonują organizatorzy uwielbienie Boga to nie tylko modlitwa, ale styl życia. – Chodzi o to, by nauczyć się mówić Bogu „tak” na całe nasze życie. Nie tylko dziękować, prosić i przepraszać Pana Boga, ale oddawać Mu chwałę w każdym naszym doświadczeniu. Takie uwielbienie prowadzi do stania się wobec Pana jak dziecko. Takie całkowite zaufanie nie jest łatwe, trzeba się go uczyć – wyjaśnia ks. Jarosiewicz.

Najbliższe spotkanie w sobotę 16 lutego związane będzie z czasem Wielkiego Postu. Modlitwa uwielbienia i konferencja połączone będą z adoracją Krzyża. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama