Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zarezerwuj sobotni wieczór

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza do koszalińskiej parafii pw. św. Wojciecha na „Wieczory chwały”. Odbywające się co miesiąc katechezy o wierze to nie tylko nauka, ale także pełne radości i zaufania uwielbienie.

To propozycja zarówno dla osób uformowanych, ale i dla tych, które odczuwają rutynę w życiu duchowym lub chcą odnaleźć Boga w swoim życiu.

– Spotkania mają charakter kerygmatyczno-katechetyczny. Nie są to więc wyłącznie treści katechizmowe. Najważniejsza jest prawda kerygmatu: „Bóg jest miłością” – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, który razem z ekipą ewangelizatorów ze Szkoły Nowej Ewangelizacji przygotowuje spotkania.

Cyklowi formacyjnemu w Roku Wiary przyświeca prośba: „Panie, przymnóż nam wiary, abyśmy mieli życie w obfitości”.

Jak przekonują organizatorzy uwielbienie Boga to nie tylko modlitwa, ale styl życia. – Chodzi o to, by nauczyć się mówić Bogu „tak” na całe nasze życie. Nie tylko dziękować, prosić i przepraszać Pana Boga, ale oddawać Mu chwałę w każdym naszym doświadczeniu. Takie uwielbienie prowadzi do stania się wobec Pana jak dziecko. Takie całkowite zaufanie nie jest łatwe, trzeba się go uczyć – wyjaśnia ks. Jarosiewicz.

Najbliższe spotkanie w sobotę 16 lutego związane będzie z czasem Wielkiego Postu. Modlitwa uwielbienia i konferencja połączone będą z adoracją Krzyża. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL