Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wieczór chwały

Kolejne tego typu spotkanie odbyło się w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

Wieczory chwały kojarzą się z modlitwą uwielbienia, której towarzyszą pełne radości śpiewy, gesty, nieraz nawet taniec. Jednak Wielki Post to czas, który skłania ku nieco innym formom chwalenia Boga.

– Uwielbienie prowadzi do adoracji, a w pojęciu adoracji jak najbardziej mieści się cisza. Dlatego wieczór chwały może się także odbyć w Wielkim Poście. Ta modlitwa nie musi być głośna, pełna widocznych gestów, jakie towarzyszą nam w innym czasie podczas modlitwy charyzmatycznej. Uwielbieniem może być gest uniżenia wobec tajemnicy krzyża. Dlatego oddamy cześć krzyżowi przez ucałowanie – wyjaśnił ks. Rafał Jarosiewicz.

Podczas sobotniego spotkania u św. Wojciecha konferencję wygłosił ks. Łukasz Gąsiorowski, odpowiedzialny za koszalińską część akcji "Miasto dla Jezusa". Jest to przedsięwzięcie ewangelizacyjne na Rok Wiary. W trzech największych miastach naszej diecezji, czyli w Koszalinie, Słupsku i Pile odbędzie się szereg imprez ewangelizacyjnych, które zakończą się uroczystym świętowaniem 25. rocznicy koronacji Piety skrzatuskiej. Niektóre wydarzenia zaplanowane są jeszcze w lutym. Konferencja ks. Gąsiorowskiego dotyczyła tego, co wydarzy się w Koszalinie.

Wieczory chwały prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji odbywają się także w Słupsku, w parafii pw. św. Jana Kantego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy