GN 42/2019 Archiwum

Szkoła wiary

- Ważne, by odważyć się na obecność Boga w naszym życiu – mówił do pedagogów w koszalińskim kościele św. Kazimierza biskup Edward Dajczak.

Diecezjalne duszpasterstwo nauczycieli zaprosiło wszystkich pedagogów, katechetów oraz emerytowanych nauczycieli na rekolekcje wielkopostne, które w Koszalinie poprowadził biskup diecezjalny Edward Dajczak. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Marka: „Nie bój się, wierz tylko”, tematycznie odsyłające do przeżywanego Roku Wiary. W trakcie trzech rekolekcyjnych dni uczestnicy spotkań mieli okazję umocnić siebie w Jezusie. – Zamysłem rekolekcji jest, aby nauczycieli zaprosić do pogłębienia osobistej więzi z Bogiem – wyjaśnia ks. Wojciech Wójtowicz, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.

Mariola Nabereźna mimo, że pracę skończyła chwilę przed rozpoczęciem spotkania rekolekcyjnego nie wahała się i przyszła. – Poczułam wewnętrzną potrzebę bycia tutaj – wyjaśnia. Dla niej tego typu rekolekcje są nowością. – Słyszałam, że się odbywają i może nawet chciałam wziąć udział, ale brak czasu albo zwyczajny brak chęci powodował, że nie było mnie ani na rekolekcjach ani na pielgrzymce dla nauczycieli – teraz tego żałuje, bo inicjatywa jest strasznie budująca – mówi. I dodaje, że powinno się głośniej mówić o duszpasterstwie nauczycieli. – Zwłaszcza młodym pedagogom, bo zanim zaczniemy kształtować uczniów musimy zacząć od ukształtowania samych siebie, żeby wartości, które chcemy przekazać były właściwe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama