Nowy numer 42/2019 Archiwum

Młodzi z lilijką

Spotkali się w siedzibie hufca ZHP w Koszalinie, gdzie bawili się i śmiali. Później przyszedł czas na chwilę refleksji i modlitwę za tego, który jest dla nich przykładem

– Obchodzone przez nas święto ma zasięg międzynarodowy. Na naszym podwórku wszyscy harcerze spotykają się i bawią przypominając sobie, czym jest ruch harcerski, czym są wartości, które wyznajemy. Wszyscy do siebie odnosimy się z życzliwością i staramy się iść harcerską drogą dalej przez wyznaczone nam Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie – mówi Paweł Pietkiewicz HR komendant hufca. Harcerze spotkali się nie tylko żeby świętować, ale także żeby wspominać. W koszalińskiej katedrze uczestniczyli we Mszy św., upamiętniającej rocznicę śmierci bł. księdza podharcmistrza Wincentego Frelihowskiego - patrona polskich harcerzy, zmarłego w obozie koncentracyjnym w Dachau.

Mszy św. przewodniczył dziekan ks. Antoni Tofil. - Życzę Wam drodzy druhny i druhowie, przyjaciele koszalińskiego hufca, abyście szukali takich przewodników na harcerskich szlakach. Przewodników wiernych i prawdziwych. Przewodników, którzy pozostają harcerzami do końca – mówił duszpasterz do młodych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL