Nowy numer 41/2019 Archiwum

500 dobrych uczynków na urodziny miasta

Na okrągłe, pięćsetne urodziny Piły, każdy może sprawić miastu prezent: posadzić drzewo, posprzątać najbliższa okolicę, albo napisać piosenkę. Taką propozycję świętowania ma pilskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Effata”.

„500 dobrych uczynków, na 500-lecie Piły”' to inicjatywa, która umożliwia każdemu, nie tylko pilanom, zrobienie czegoś dobrego i zapisanie się w historii miasta. – Jeździmy za granicę i podglądamy, że u sąsiadów tak czysto, tak ładnie. Każdy może zrobić „coś” dla swojego osiedla, bloku, klatki. Nie jest zdefiniowane, co miałoby to być, bo nie chcemy ludzi ograniczać – wyjaśnia ideę dobrych uczynków Artur Łazowy, prezes Stowarzyszenia.

Można posadzić drzewo, posprzątać swoje osiedle, ustawić ławkę, czy też zbudować karmik dla ptaków. To może być także wiersz dla Piły, piosenka, rysunek, czy piękne fotografie. Przede wszystkim chodzi o to, by zainspirować do działania. – Nie trzeba oglądać się na urzędników i mówić: „niech ktoś to zrobi”. W mieście jest 70 tys. ludzi. Im więcej osób się włączy się w to przedsięwzięcie, tym więcej uda nam się zrobić. A poza tym, jeśli raz się nauczymy działać, nie będziemy kolejnym razem potrzebować do działania wielkich uroczystości – dodaje organizator akcji.

Pomysł należy przesłać do Komitetu Dobrych Uczynków: ul. 500 dobrych uczynków 1. skrytka pocztowa 68, 64-920 Piła.

Dokumentacja akcji zostanie spisana specjalnej księdze i zakopana w mieście. Ze wskazaniem: wykopać za następne 500 lat.

Więcej o pomyśle i Stowarzyszeniu "Effata" w kolejnym numerze "Gościa koszalińsko-kołobrzeskiego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL