Reklama

500 dobrych uczynków na urodziny miasta

Na okrągłe, pięćsetne urodziny Piły, każdy może sprawić miastu prezent: posadzić drzewo, posprzątać najbliższa okolicę, albo napisać piosenkę. Taką propozycję świętowania ma pilskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Effata”.

„500 dobrych uczynków, na 500-lecie Piły”' to inicjatywa, która umożliwia każdemu, nie tylko pilanom, zrobienie czegoś dobrego i zapisanie się w historii miasta. – Jeździmy za granicę i podglądamy, że u sąsiadów tak czysto, tak ładnie. Każdy może zrobić „coś” dla swojego osiedla, bloku, klatki. Nie jest zdefiniowane, co miałoby to być, bo nie chcemy ludzi ograniczać – wyjaśnia ideę dobrych uczynków Artur Łazowy, prezes Stowarzyszenia.

Można posadzić drzewo, posprzątać swoje osiedle, ustawić ławkę, czy też zbudować karmik dla ptaków. To może być także wiersz dla Piły, piosenka, rysunek, czy piękne fotografie. Przede wszystkim chodzi o to, by zainspirować do działania. – Nie trzeba oglądać się na urzędników i mówić: „niech ktoś to zrobi”. W mieście jest 70 tys. ludzi. Im więcej osób się włączy się w to przedsięwzięcie, tym więcej uda nam się zrobić. A poza tym, jeśli raz się nauczymy działać, nie będziemy kolejnym razem potrzebować do działania wielkich uroczystości – dodaje organizator akcji.

Pomysł należy przesłać do Komitetu Dobrych Uczynków: ul. 500 dobrych uczynków 1. skrytka pocztowa 68, 64-920 Piła.

Dokumentacja akcji zostanie spisana specjalnej księdze i zakopana w mieście. Ze wskazaniem: wykopać za następne 500 lat.

Więcej o pomyśle i Stowarzyszeniu "Effata" w kolejnym numerze "Gościa koszalińsko-kołobrzeskiego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..