Nowy numer 38/2021 Archiwum

Mamy laureatów

Wiele tygodni nauki i tylko kilkadziesiąt minut żeby się wykazać. Najlepsi powalczą w etapie ogólnopolskim o indeks na wymarzoną uczelnię.

- Pytania były trudniejsze niż w roku poprzednim, a mimo to nie było słabych prac – przyznaje ks. Radosław Mazur, dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej diecezji. Nie zabrakło również chętnych, którzy walczyli o podium. Zwyciężczynią okazała się Krystyna Lenz z koszalińskiego II LO. Dziewczyna nie kryła wzruszenia. - Przygotowania były bardzo ciężkie, bo rano zajęcia w szkole, a później przerabianie i utrwalanie materiału na Olimpiadę, ale było warto - mów Krysia.

Jej entuzjazm podziela Gosia Wojtecka ze Słupska, która zajęła II miejsce. - Żeby się dobrze przygotować zrezygnowałam z wyjazdów w czasie ferii, a propozycji nie brakowało - wyjaśnia. Ale dzięki poniesionym wyrzeczeniom będzie mogła po raz kolejny poczuć atmosferę ogólnopolskiego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. - Do finału udało mi się dostać już rok temu. Poznałam wtedy wielu ludzi z całej Polski. Najbardziej podobało mi się to, że wszyscy mieliśmy takie same zainteresowania i nie czuć było ducha rywalizacji – dodaje Gosia.

Wszystkim uczestnikom pogratulował biskup Paweł Cieślik, który był obecny w czasie wręczania dyplomów. - Piotr i Paweł są najwybitniejszymi apostołami, bez których nie można sobie wyobrazić Kościoła. Dziękuję wam za trud, który ponieśliście poznając ich urząd i charyzmaty - mówił do młodych.

Trójka laureatów diecezjalnej Olimpiady Teologii Katolickiej weźmie udział w finale, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2013 r. w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama