Nowy numer 23/2021 Archiwum

Smak wiary

W kołobrzeskim kościele pw. św. Krzyża rozpoczęła się wielkopostna pielgrzymka młodych do krzyża, do której nadal można się przyłączyć.

Wielkopostne Czuwania Młodych odbywają się już po raz piąty i nadal przyciągają jak magnes. Są na tyle interesującą propozycją spędzenia czasu, że młodzi rezygnują ze swoich weekendowych planów.

- Każdego roku szukamy nowych sposobów i metod dotarcia do młodych ludzi i tematów, które mogłyby ich zainteresować - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Stąd w nawiązaniu do Roku Wiary hasło: „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”, które ma wywołać w młodych refleksję, że wiara to nie tylko przebywanie w kościele, ale to przede wszystkim codzienność - wybory w szkole i w domu, a także zachowanie wśród przyjaciół.

Tegoroczne spotkania zainicjował biskup Edward Dajczak, który zaprosił młodych do modlitwy przy krzyżu. - Chciałbym, żebyście poszli ze mną pod krzyż Chrystusa, bo tam można doświadczyć prawdziwej akceptacji i miłości - mówił biskup. W czasie spotkania młodym towarzyszyły także symbole: światło i sól, która ma nadać smak naszemu chrześcijaństwu - naszej wierze.

Żeby być w Kołobrzegu Marcin Czerwiński pokonał prawie 200 km. - Bliżej miałbym do Piły, ale odległość nie stanowi problemu - mówi chłopak. Zawsze w okresie wielkopostnym namawia rodziców, żeby przyjechać i pozytywnie naładować akumulatory. - Bo to właśnie przy krzyżu po raz pierwszy poczułem Jezusa i chciałbym, żeby tak zostało - mówi. Entuzjazm Marcina podziela Klaudia Dziadosz, która przyszła z koleżankami.  - To było niesamowite. Pierwszy raz brałam udział w takich rekolekcjach i żałuję, że nie odbywają się częściej - mówi poruszona dziewczyna.

- Mnie na co dzień bardzo brakuje takiej atmosfery w Kościele. Brakuje śpiewu i możliwości pokazania, że jesteśmy wspólnotą - siostrami i braćmi - wyjaśnia Agnieszka Michalkiewicz, która ma nadzieję, że smak soli będzie jej przypominał, czego doświadczyła w czasie czuwania.

To dopiero początek Wielkopostnych Czuwań Młodzieży, kolejne odbędą się:

02.03.2013 w Drawsku Pomorskim w kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa

08.03. 2013 w Słupsku w kościele pw. N.M.P. Królowej Różańca Świętego

09.03. 2013 w Polanowie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

15.03.2013 w Szczecinku w kościele pw. Narodzenia N.M.P

16.03. 2013 w Pile w kościele pw. M. B. Wspomożycielki Wiernych

23.03.2013 w Koszalinie w Katedrze

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama