GN 42/2019 Archiwum

Po męsku

W koszalińskim CEF odbyły się specjalne rekolekcje tylko dla mężczyzn.

Z zaproszenia Wspólnoty "Emmanuel" skorzystało ponad 40 panów. Spotkania prowadził dr Mieczysław Guzewicz, mąż, ojciec, teolog biblista, pastoralista, konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski.

Uczestnicy przekonali się, że męskości nie mierzy się jedynie poziomem testosteronu i nie ćwiczy się jej tylko na siłowni. Dobrym miejscem do jej odkrywania i umacniania jest także klęcznik, a fascynującym "pismem dla panów" okazuje się Pismo Święte.

To właśnie Biblia była głównym źródłem, z którego czerpał prowadzący, aby ukazać oblicza prawdziwej męskości. Można powiedzieć, że mężczyzna to m.in. prawdziwy bohater, nieustraszony wojownik, nieustanny zdobywca i dobry "kochanek".

Już niedługo w papierowym wydaniu koszalińskiego "Gościa" będzie można przeczytać, co to dokładnie oznacza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama