Nowy numer 46/2019 Archiwum

Święty Kazimierz w Lubieszewie

Kościół filialny złocienieckiej parafii oo. zmartwychwstańców otrzymał ołtarz z wizerunkiem swojego patrona.

Jak przyznaje ks. Wiesław Hantejko, proboszcz wspólnoty, w lubieszewskiej świątyni brakowało obrazu św. Kazimierza. - A bardzo zależało nam na ożywieniu nabożeństwa do patrona kościoła i na jego lepszym poznaniu. Ważne jest, żeby mieszkańcy Lubieszewa wiedzieli, że są komuś zawierzeni i mają „swojego człowieka w niebie”, którego mogą prosić o wypraszanie łask - wyjaśnia ks. Hnatejko.

Autorem obrazu św. Kazimierza jest dawny uczeń i ministrant ks. Wiesława z krakowskiej parafii, dzisiaj już kapłan ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców, ks. Marcin Ćwiek. W budowie całego ołtarza pomogli jego rodzice: Irena i Andrzej. Prace zostały ukończone akurat na wspomnienie świętego Patrona.

Podczas uroczystości odpustowych ołtarz boczny dla lubieszewskiej świątyni poświęcił ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii biskupiej w Koszalinie wraz z dziekanem dekanatu ks. Wojciechem Gappą i ks. Wiesławem Hnatejko.

W uroczystości poświęcenia ołtarza uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz księża z dekanatu drawskiego, licznie przybyli pielgrzymi, a także sami mieszkańcy Lubieszewa, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez modlitwy do patrona.

Modlitwą do św. Kazimierza przez trzy poprzedzające uroczystości odpustowe tygodnie wspomagali ich także inni parafianie złocienieckiej parafii Mariackiej.

Ołtarz św. Kazimierza został ustawiony w nawie bocznej świątyni.

Radosną i uroczystą atmosferę podkreślały śpiewy w wykonaniu złocienieckiego chóru „Echo”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama