GN 42/2019 Archiwum

Samarytanie ze szkolnej ławy

Ponad 80 uczestników przyjechało do Podczela, żeby we własnym gronie przygotować się zbliżających się świąt wielkanocnych.

W Ośrodku Caritas św. Michała Archanioła w Podczelu odbyły się wielkopostne rekolekcje dla Szkolnych Kół Caritas. Uczestnicy przyjechali z całej diecezji. - Szkolne Koła Caritas działają nawet w tych najmniejszy miejscowościach. Są konkretną propozycją dla wszystkich, których interesuje wolontariacka pomoc na rzecz innych - wyjaśnia ks. Rafał.

Dla Ali Margiel bycie dobrym samarytaninem to część codzienności. Obecnie jest w ostatniej klasie gimnazjum i mimo wielu obowiązków nadal znajduje czas na pomoc innym. - Lubię to, bo lepiej się włączyć w wolontariat  niż siedzieć przed telewizorem i nic nie robić. Poza tym to fantastyczne uczucie, kiedy robi się coś zupełnie za darmo i widzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka - mówi dziewczyna.

Ala udziela się w kole, które od 10 lat działa w Sławoborzu. Przyjechała ze swoją opiekunką Ewą Horanin. - W naszym Zespole Szkół działają dwa koła dla uczniów z podstawówki i tych z gimnazjum. W sumie ponad 40 osób - wyjaśnia pani Ewa.

Opiekunka przyznaje, że nie jest trudno namówić młodzież do działania w wolontariacie. - Mamy szereg akcji, nie tylko tych organizowanych przez Caritas diecezji, ale takich z naszego podwórka - mówi pani Ewa. Ostatnio zaangażowali się w akcję pobliskim Domu Pomocy Społecznej. - Młodzież czyta Pismo Święte tym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. - dodaje pani Horanin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama