Nowy numer 42/2019 Archiwum

Prawie 2800 bezdomnych w zachodniopomorskim

Nocują w altankach, na dworcach kolejowych i w pustostanach, szukają schronienia w noclegowniach i ogrzewalniach. Miesiąc temu policzono bezdomnych w całej Polsce.

Z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, pod nadzorem wojewodów ogólnopolskie liczenie zostało przeprowadzone w nocy z 7 na 8 lutego.

Policjanci, strażnicy miejscy i gminni, pracownicy socjalni oraz wolontariusze sprawdzali ogródki działkowe, dworce, noclegownie, ogrzewalnie, szpitale i inne miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. W raporcie uwzględniono również bezdomnych przebywających w mieszkaniach chronionych, hospicjach, zakładach karnych czy aresztach śledczych.

Jak podał wczoraj urząd marszałkowski w województwie zachodniopomorskim ich liczba wyniosła 2791 osób: 2092 mężczyzn, 482 kobiety i 217 dzieci.

Pierwsza próba określenia liczby osób bezdomnych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej została przeprowadzona w 2010 r. Ponieważ bezdomność jest zjawiskiem dynamicznym, na który wpływ ma wiele czynników, podjęto decyzję o wykonywaniu badań cyklicznie co 2 lata. W trakcie badania przeprowadzano ankiety, które przekazane zostaną do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. – Określenie liczby osób bezdomnych jest wstępem do podjęcia działań mających na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności – wyjaśnia Jakub Gibowski z Centrum Prasowego Wojewody.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL