Nowy numer 41/2019 Archiwum

Młodzieżowe sympozjum

Już po raz ósmy uczniowie kołobrzeskich szkół mogli poważnie porozmawiać o wierze.

Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów z różnych szkół w mieście.

– Międzyszkolne sympozjum "Śladami myśli Jana Pawła II" to przestrzeń dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swojej wierze. Naszym duchowym patronem jest właśnie Jan Paweł II, który był człowiekiem nieustannie poszukującym prawdy o Bogu i świecie. Nie bał się zadawać pytań, ale też uważnie słuchał – mówi Monika Jakubiec, katechetka z ZSE-H, organizatorka sympozjum.

W tym roku szczegółowy temat to: "Wierzę, więc jestem". W poprzednich latach tematy dotyczyły m.in. cierpienia, miłości czy tożsamości.

– Inspiracją do tegorocznego tematu jest oczywiście Rok Wiary. Młodzi ludzie często bardzo się gubią we współczesnym świecie, a tu mogą przyjść, posłuchać i zadać pytania ludziom, którzy na co dzień żyją wiarą – tłumaczy p. Jakubiec.

Młodzieżowe sympozjum   Pytania uczestników ks. Wojciech Parfianowicz/GN – Wierzyć w Boga nie jest łatwo, bo wielu ludzi naokoło uważa to za bezsens. Wielu patrzy na osoby wierzące jak na ludzi gorszych. Sama zadaję sobie nieraz pytanie, czy chodząc do kościoła i wierząc w Boga, nie jestem postrzegana przez moich rówieśników jako ta gorsza. Ale ja wiem, że bez Boga niewiele można w życiu zdziałać – mówi Marysia Goldyszewicz z Zespołu Szkół Morskich, uczestniczka sympozjum.

Swoje wystąpienia na sympozjum mieli: ks. Zbigniew Woźniak, ks. dr Radosław Siwiński i Ilona Czeszejko. Mówili o tym, czym jest wiara, co to znaczy wierzyć, i jak konkretnie żyć wiarą w codziennym życiu. Inspirowali się m.in. nauczaniem papieża Polaka. Wielu uczniów zadawało prelegentom nieraz bardzo trudne pytania.

Więcej w papierowym wydaniu "Gościa" na  niedzielę 24 marca.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL